Думки про піратство

Якщо часом хтось не в курсі то зараз іде суд над The PirateBay, одним із найвідоміших бітторрент треккерів. Якщо переглянете каталоги то побачите чому на нього накинулись медіа компанії.
Тема піратства і інтелектуальної власності дуже не однозначна і тонка, особливо в нас в пост радянському просторі. Я давно хотів викласти свої думки на цю тему, але якось не знаходилось часу чи просто лінь скошувала, так як думок багато :)
Думаю що нас ІТ-шників це стосується особливо так як все що ми робимо чи використовуємо не можна “попробувати” руками, Ñ– критерій що Ñ” “добре” а що “погано” мав би бути особливо загострений.
І ось, недавно накопав дуже хороший пост на цю тему одного з авторів книжок по всесвіту СТАЛКЕР-а Сергія Недоруба.
Я підписуюсь майже під всім що було сказано ним про піратство Ñ– вважаю що моральність це одна із опор раціональності розвитку i.e. “без труда не витянеш рибку із пруда” :)
Am I wrong?

Comments

  1. Вибачай, Зенику, але і ти, і автор того посту дуже навіть wrong. І ось чому:
    1) Автор явно “не в курсах” про open source. Він наївно вважає, що його глючний Ñ– улюблений всіма вірусами/троянами/хробаками Windows єдина можлива операційка.
    2) З піратсвом (Ñ– з The PirateBay) воюють не автори (музиканти, актори, реживери, виробники ігор), а видавці (publishers). До речі, саме вони, а не Ñ‚Ñ–, кого вони видають, Ñ– заробляють більшість бабла. Видавці також (незважаючи на шалені доходи) так Ñ– не спромоглися налагодити цифрову дистрибуцію через нет. Вони тупо сподіваються, що Ñ– далі свід буде крутитись навколо CD, DVD, BlueRay. Наївні, інтернет уже нікуди не дінеться…
    3) Боротьба зі злом – це боротьба зі злом. Так, а суд на The PirateBay – це боротьба із знаряддями, якими можна робити зло, це дуже суттєвий момент. Так, через торрент можна скачати нелегальний контент. Але качається він за допомогою (як правило) того ж таки Windows! І торрент, Ñ– Windows – це знаряддя, які потрібні для отримання нелегального контенту. От тільки видавці з Windows не дуже поспішають судитися.

    Торрент – не перший, але одни з найдосконаліших способів обміну файлами. Є/були Ñ– інші: Napster, RapidShara, “ослик”… На щастя архітектура торрента така, що трекер (як от The PirateBay) не містить власне файлів, якими обмінюються користувачі. Тому з точки зору американського законодавства (заточеного під видавців) він абсолютно легальний.

    Long live The PirateBay! :)

  2. Я тоже не согласен. И больше сколняюсь к мысли коментора chashaosa: http://nedorub.livejournal.com/24904.html?thread=140360#t140360

    Если в инете в основном мусор – то и за деньги он будет мусором. Каждый делает выбор для себя в независимости от платности или бесплатности контента.

Залишити відповідь

Your email address will not be published / Required fields are marked *